Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CM cod 08
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CM cod 08

Buna ziua, as dori sa stiu in cat timp trebuie sa inregistrez CM pentru un angajat aflat in CM de sarcina si lauzie pe toata luna? Din cate stiu angajatul nu mai trebuie sa faca acea declaratie ca sta acasa intre anumite ore, atunci mai trebuie trimis concediul in 48 de ore? Ca eu am uitat sa il trimit si angajatul e in concediu toata luna aceasta, si pana in ziua de azi nu l=am declarat.
Va multumesc anticipat
Inainte de ianuarie 2011, cand se putea raporta online cazul de incapacitate temporara de munca, prevederile existente pe site-ul casei de asigurari de sanatate mentionau ca pentru acest tip de CM nu se face raportare.
multumesc mult pentru raspuns
cu placere