Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA compensare cu statul in 4
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

compensare cu statul in 4

Buna ziua,
Credeti ca in baza Ordinului nr. 1308/2009 se poate face compensare in 4 cu statul (3 societati si statul)?
Multumesc.
nu, prin ordinul 1308/2009 se reglementeaza cesiunea dreptului de rambursare a tva, intre cedent si cesionar pe de o parte si obligatiile fiscale, deci statul pe de alta parte.
asadar e vb doar de trei parti.