Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA-Asociatie fam
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA-Asociatie fam

Buna seara. Daca avem pfa putem trasforma in asociatie familiara? daca se poate cum se procedeaza , taxele sunt mai mari ?si care sunt actele necesare . MULTUMESC
Va recomand sa radiati PFA-ul si sa infiintati o Intreprindere Familiala( titulatura de AF nu mai exista) sau o Intreprindere Individuala. Costurile de radiere sunt de doar 20 lei. Se poate si schimba forma juridica. Toate demersurile se pot face la registrul comertului la serviciul de asistenta juridica.
Aveti aici formalitatile pentru constituirea unei Intreprinderi Familiale.

[ link extern ]