Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... consilier juridic primarie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

consilier juridic primarie

Datele problemei :
-concurs pt ocuparea unui post de consilier juridic intr-o primarie pe per. determ. ( in care momentan nu exista cons. jur. acesta fiind in concediu )
-se cere experienta minin 2 ani in specialitatea studiilor
Presupunand ca nicio persoana care a depus dosatul nu indeplineste conditia celor 2 ani de experienta (si primaria avand neaparata nevoie de cons. jur.), intrebarea este : va fi posibil ca sa se accepte dosarul unei persoane care indeplineste conditia de debutant (fara experienta)? De ce?
NU. Postul e prevazut in organigrama cu conditia vechimii si nu poate fi modificat avand in vedere ca e vacant temporar.