Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Alcoolemie 4.5 in aer expirat un raspuns va rog!!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Alcoolemie 4.5 in aer expirat un raspuns va rog!!

Verisorul meu in luna lui ianuarie a fost oprit de catre politistii rutieri la un control de rutina si a fost supus alcootestului,in aer expirat i-a iesit 0.45 iar la spital i-a iesit 0.90. intrebarea mea este:poate sa i se suspende permisul si sa dea mai faca odata scoala de soferi?mentionez ca nu are antecedente dar permisul nu il are de 1 an de zile.va multumesc pentru orice sugestie sau raspuns.Sanatate!
e posibil sa scape cu o contraventie daca face un calcul retroactiv al alcoolemie
Stefan91 a scris:

e posibil sa scape cu o contraventie daca face un calcul retroactiv al alcoolemie
am inteles ca dureaza foarte mult daca cere recalcularea alcoolemiei...6-7 lunii
Alcoolemie 4.5 in aer expirat un raspuns va rog!! =D>
=D>=D>=D>

Nu dureaza mult recalcularea...te va costa 510 RON!
Care sunt valorile celor doua probe biologice recoltate ?
r.gabi a scris:

Care sunt valorile celor doua probe biologice recoltate ?
din cate am inteles prima 0.90 si a doua 0.80.