avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1837 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cerere adresata primprocurorului pentru redeschiderea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cerere adresata primprocurorului pentru redeschiderea

avocatul meu a depus o cerere adresata primprocurorului pentru redeschiderea unui dosar, cerere depusa in 2009 si nici acum nu am primit vreo veste de la primprocuror. este normal asa ceva, ce este de facut, cum pot grabi lucrurile?
Cel mai recent răspuns: user9010 , utilizator 01:19, 31 Martie 2011
Nu sunt suficiente detalii. Poate avocatul dvs care stie despre ce este vorba
in respectivul dosar "inchis" este in masura sa va dea mai multe lamuriri cu privire la redeschidere.
ma intelreseaza sa aflu cand ar trebui sa-mi dea un raspuns oficial, iar daca nu-mi raspund ce as putea face?
cererea respecta in intregime legea. ce ar trebui normal sa se intample dupa ce depui o cerere de redeschidere la primprocuror? si ce pasi ar trebui sa urmeze dupa depunerea acestei cereri?
ce pasi ar trebui urmati legal pentru o redeschidere?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Grabire clasare dosar vatamare corporala fara plangere nicio zi de spitalizare rondelli rondelli Am lovit un pieton pe trecerea de pieton, acesta a fost zgariat, nu a stat internat nici o zi. Pansat, eliberat. Mi-a fost deschis dosar. Mi-a fost retinut ... (vezi toată discuția)
Certificat deces vaderetro vaderetro Buna, va solicit atentia pentru o problema oarecum bizara. De fapt, nici nu stiu daca este o problema, dar vreau sa ma asigur. Tatal meu a fost ucis anul ... (vezi toată discuția)
Divort stochelrodu stochelrodu Sunt in divort cu sotia si nu ne-am prezentat la tribunal la data stabilita si acum s-a suspendat. Eu sunt in puscarie si nu am cum sa ajung acolo, ce trebuie ... (vezi toată discuția)