Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere magistratura octombrie-noiembrie 2011
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere magistratura octombrie-noiembrie 2011

As dori sa stiu daca exista o bibliografie stabilita pt. examenul de admitere in magistratura (pe post) si cand publica CSM-ul posturile care se scot la concurs. Multumesc.
CSM publica cu 45 de zile inainte de data stabilita pentru concurs anuntul, impreuna cu lista posturilor vacante, tematica si bibliografia.
Orientativ va puteti ghida dupa tematica de la concursul din 21.11.2010.
altadonis a scris:

As dori sa stiu daca exista o bibliografie stabilita pt. examenul de admitere in magistratura (pe post) si cand publica CSM-ul posturile care se scot la concurs. Multumesc.

Parerea mea e ca pana se va anunta vreu concurs de genul asta ai putea sa mai deschizi vreo 5-6 topicuri pe aceeasi tema si cu acelasi titlu.
Ar fi pacat sa existe numai doua pe tema asta.
Buna seara si multumesc pt. recomandare. Pt. mine este important avand in vedere faptul ca este pt. prima data cand ma intereseaza sa sustin un astfel de examen.
Fiind mai atent la problema multiplelor topicuri pe un anumit domeniu am constatat ca tu ai recomandat acest lucru in data de 29.03.2011, ora 22:42 spunand ca "Parerea mea e ca pana se va anunta vreu concurs de genul asta ai putea sa mai deschizi vreo 5-6 topicuri pe aceeasi tema si cu acelasi titlu.
Ar fi pacat sa existe numai doua pe tema asta."

Era o ironie, dar se pare ca ai luat-o ad litteram.
Deocamdata ai deschis doar inca 2 topicuri pe aceeasi tema si cu exact acelasi titlu (pe langa cel care exista deja).
Asa cum ti-am mai spus, mai e loc de vreo 3-4.