Forum Bani şi Afaceri ... Cursul de schimb şi piaţa ... ce se va intampla cu dolarul?
Discuție deschisă în Cursul de schimb şi piaţa monetară

ce se va intampla cu dolarul?

Buna ziua,
ma intreb care va fi soarta dolarului in 2011, acum se pare ca este pe un trend descendent, dar eu cred ca isi va reveni, am pastrat anumite economii in dolari si acum nu stiu ce sa fac?:( o zi buna
Dolarul a fost fortat sa creasca in ultima perioada prin inginerie financiara. In fapt, cantitatile enorme de dolari tipariti de FED au provocat pt. devalorizarea acestei valute. Daca aveti economii, ar fi ideal sa va mutati pe franci elvetieni, o moneda care sigur va mai creste, fiind perceputa la nivel mondial ca un refugiu sigur dpdv monetar.B-)