Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Fisa postului
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Fisa postului

Se poate anula prin decizie data de director un articol din fisa postului?
teoretic, da. sau, se poate emite o noua fisa de post, care nu va mai contine articolul cu pricina.:)
Normal.De fiecare data cand se schimba atributiile functionarului este obligatoriu sa se intocmeasca o noua sifa a postului sau sa se faca o minuta in acest sens,dar de regula se intocmeste o noua fisa cu noile sarcini,conform postului.Uneori primarii dau dispozitii scrise,dar care ar trebui sa se regaseasca si in fisa postului.