avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 404 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Fisa postului
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Fisa postului

Se poate anula prin decizie data de director un articol din fisa postului?
Cel mai recent răspuns: filozoful , utilizator 11:09, 2 Aprilie 2011
teoretic, da. sau, se poate emite o noua fisa de post, care nu va mai contine articolul cu pricina.:)
Normal.De fiecare data cand se schimba atributiile functionarului este obligatoriu sa se intocmeasca o noua sifa a postului sau sa se faca o minuta in acest sens,dar de regula se intocmeste o noua fisa cu noile sarcini,conform postului.Uneori primarii dau dispozitii scrise,dar care ar trebui sa se regaseasca si in fisa postului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legalitate decizie samblaky samblaky Daca in Regulamentul intern stipuleaza ca \\" angajatu este obligat sa execute atributiile scrise transmise pe cale ierarhica, in afara fisei postului si a ... (vezi toată discuția)
"alte indatoriri"-fisa postului buburuza22 buburuza22 Buna ziua! Am o intrebare:exista vreo legislatie care se interzica adaugarea la fisa postului si \\"alte indatoriri\\"? Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Atributii secretar primarie nicoll_navi nicoll_navi In urma unei verificari a dosarelor persoanelor asistentilor personali,secretarul comunei mi-a intocmit referat ,acuzandu-ma ca nu am emis dispozitie de ... (vezi toată discuția)