Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poti fi salariatul unei societati si sa ai separat si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poti fi salariatul unei societati si sa ai separat si contract management incheiat cu aceeasi societate?

Ma gandesc ca poate asta este o solutie pentru a evita ilegalitati in cazul unor bani pe care angajatorul vrea sa ti-i plateasca, dar nu sub forma de salariu, pentru a nu plati atat de multe taxe. Functia conform contractului de munca ar fi de director general. Multumesc.
Ce fel de societate este SRL sau SA?
SRL. Multumesc frumos.
Daca are c.i.m. incheiat pe functia de director general , nu mai vad necesitatea sau utilitatea incheierii contractului de management ?