avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 956 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt in somaj dar mi-am gasit un loc de munca in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt in somaj dar mi-am gasit un loc de munca in strainatate, cum procedez?

Sunt in somaj.Daca mi-am gasit un job in strainatate cu Contract de munca, cum trebuie sa procedez la agentia de somaj la care sunt in evidenta? Mai am dreptul la
30% din indemnizatie pana la sfarsitul perioadei de somaj?Daca da,poate ridica(30%) sotul ramas in tara (pe baza de procura)?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 19:00, 2 Aprilie 2011
Intrebati la Agentia de Somaj deoarece nici Legea 76/2002 si nici Normele de aplicare a ei nu ating acest subiect.
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Aprilie 2011
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj vesamarek vesamarek Buna ziua. Pe data de 31.03 mi-a fost incheiat CIM si am depus dosarul online pentru somaj. Mi-au confirmat pe mail ca dosarul este ok si ca a fost procesat. ... (vezi toată discuția)
Somaj mnmnmn mnmnmn daca de exemplu astazi depun dosarul de somaj si maine gasesc de lucru pe perioada nedeterminata ,mai am dreptul la cei 30% din valoarea somajului. IN CAT TIMP ... (vezi toată discuția)
Angajare din somaj , drepturi si indatoriri sorinseverin sorinseverin Buna ziua Am 47 de ani si dupa ce am stat in somaj 8 luni am gasit un loc de munca cu contract individual perioada nedeterminata .Contractul se va incheia ... (vezi toată discuția)