avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare stampila unitatii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare stampila unitatii

am achizitionat stampila asociatiei, asociatie a parintilor, fara scop patrimonial, neplatitoare de TVA...la achizitie am inregistrat 303 = 401, plata 5311 = 401, apoi dare in folosinta 603 = 303....sunt nelamurita cu inregistrarea extrabilantiera in Debit 8035....este obligatorie aceasta inregistrare? la toate obiectele de inventar se face inregistrare extrabilantier?
va multumesc

Alte discuții în legătură

Inregistrare comision gestiune cont bancar thesimonelu thesimonelu In fiecare luna banca percepe comisionul de gestiune cont al asociatiei noastre, asociatie nonprofit, neplatitoare de TVA...este corect sa inregistrez acest ... (vezi toată discuția)
Inregistrare extrabilantiera in cont 8035 thesimonelu thesimonelu poate ma puteti ajuta in urmatoarea problema: am achizitionat stampila asociatiei, asociatie a parintilor, fara scop patrimonial, neplatitoare de TVA...la ... (vezi toată discuția)
Obiect de inventar aroua_79 aroua_79 In luna iunie 2012 am achizitionat un aspirator, contat ca si obiect de inventar care a fost dat in folosinta in aceeasi luna. In luna ianuarie 2013, ... (vezi toată discuția)