Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... norme metodologice de organizarea a concursului de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

norme metodologice de organizarea a concursului de ocuparea a posturilor vacante din sistemul bugetar

Spuneti-mi, va rog,au aparut cumva alte norme metogologice de organizarea a concursurilor de ocupare a posturilor vacante din sistemul bugetar? Si daca da,unde le gasesc? Fac precizarea ca sunt interesata de normele metodologice de organizarea concursurilor de ocuarea posturilor vacante in invatamant,personal nedidactic(bucatar).Multumesc frumos!
În ultima zi din martie a.c a fost publicată în Monitorul Oficial nr.221, H.G. nr.286/2011 pentru aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcţiilor contractuale şi a criteriilor de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice.
In gasiti aici
[ link extern ]
Hotararea Guvernului nr. 286/2011 pentru aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzator functiilor contractuale si a criteriilor de promovare in grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar platit din fonduri publice publicata in Monitorul Oficial nr. 221 din 31 martie 2011.