Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Angajare - in ce act normativ scrie ca nu se fac ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Angajare - in ce act normativ scrie ca nu se fac angajari in sistemul bugetar?

As dori sa-mi spuneti care este legea inca in vigoare care face referire la a nu se face angajari in sistemul bugetar.
Multumesc!
Eu va spun ca deja nu mai este in vigoare, prin publicarea HG 286/2011 in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 221 din 31 martie 2011, care cuprinde si Regulamentul cadru din 23 martie 2011 privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcţiilor contractuale şi a criteriilor de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice.
Pentru mai multe detalii vedeti si:
www.avocatnet.ro/content/art...
Iar continutul respectivelor acte normative le puteti gasi fie chiar in M.Of., fie print-un program legislativ (daca aveti acces), de tip SintAct, Legis, Lex navigator etc.
Atunci de ce spun ca nu angajeaza in sistemul bugetar ,stiind ca au posturi libere?