avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Fabricare de \"probe\", militieneste.
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Fabricare de "probe", militieneste.

Metoda:
1. Se opresc (fara motiv) 3-4 conducatori auto.
2. Se retin actele, se noteaza datele.
3. Se intocmesc procese-verbale cu fapte fictive, dar la care unii apar ca "martori" impotriva altora.
4. Se semneaza procesele-verbale de "martori" (cu actele lor in mana militianului).
5. Se restituie actele celor care au "colaborat" ca "martori".
6. "Probele" sunt gata ticluite
Rog comentarii.:yeah:
Ultima modificare: Luni, 4 Aprilie 2011
ContSters184021, utilizator
Este o "discutie libera", sau ati vazut dumneavoastra asa ceva? :hm:
E real, nu dau inca nume si date, dar am patit-o chiar eu, si nu ca "martor".
Ultima modificare: Marți, 5 Aprilie 2011
ContSters184021, utilizator
Nu contest cele relatate de dvs,este posibil,s-au mai vazut "minuni" de tot felul.
Eu cred ca problema dvs este in ce masura puteti dovedi faptele ,astfel cum aratati ca s-au intamplat.
Exista probe in acest sens ?
Da. Exista ceva probe. Respectiv un proces-verbal de mana al "organului", fara serie si numar, fara fapta, fara incadrare juridica, fara drept de obiectiuni, fara stampila si fara martor prin care mi se ridica placutele cu numerele de inmatriculare la 1 noaptea. Uite-asa! Plus un comunicat de presa in care IPJ-ul respectiv se mai si "lauda" cu faptele si "constatarile" sale, adica trei acuzatii penale ticluite la adresa mea. Au activitate. Daca doriti detalii concrete rog o adresa de e-mail si vi le trimit ca atasament.
Evit sa transmit public pe acest site detalii intrucat e posibil ca unele dintre "probe" sa "dispara". A ramas insa "comunicatul" de presa pe internet si "procesul-verbal" de ridicare de bunuri fara motiv (placutele).
Adica daca s-a pierdut un certificat de inmatriculare, atunci "automat" autoturismul e neinmatriculat si are si numerele false #-o, dovedit cu martori #-o Chiar daca m-am legitimat cu C.I.P. in prealabil, plus C.I.V.
Asta pentru ca baza informatica de date a politiei nu face doi bani sau militianul este incapabil sa o acceseze.
Cert este ca autovehiculele inmatriculate inainte de 2005 nu figureaza in baza de date informatica, aceasta fiind creeata pentru "impresie" si aderarea la C.E., fara actualizarea actelor mai vechi.
Ca regula generala - bazele de date computerizate ale administratiei de stat sunt... varza #-o
Practic, acum orice infractor real poate folosi o masina mai veche, dar imposibil de identificat dupa numar, nume sau seria de caroserie. Asta daca militianul nu tasteaza vreo cifra sau litera gresit :rofl:
Sau daca nu simuleaza ca a "gresit" X-(

[ link extern ]
Ultima modificare: Joi, 7 Aprilie 2011
ContSters184021, utilizator
;) mi-am dat seama , este trist pentru unii , poate vesel ptr. altii:closedtopic::spam:

Alte discuții în legătură

Am nevoie de ajutor, ma lupt cu militia! alturistul alturistul Poate ca vi s-a intamplat macar odata in viata sa aveti de aface cu militia rutiera, acele personaje cu capul in gips cu care vorba unui forumist: nu te pune ... (vezi toată discuția)
Refuz de intocmire a pr.verbal . IonPopescu-B IonPopescu-B Buna ziua. va rog sa-mi spuneti parerea d-voastra . O duduie , soferita , a confundat frana cu acceleratia , a lovit un zid , un cos de gunoi si o femeie ... (vezi toată discuția)
Am rămas fără permis din cauza unui abuz: agentul m-a acuzat că eu am condus deși colegul meu a recunoscut că el a fost la volan și a dus și un martor care să confirme. cum aș putea să-l recuperez? dio2 dio2 Buna ziua! Va scriu pentru a va cere ajutorul intr-o problema destul de delicata in care sunt implicata direct! Intr-o noapte am fost sunata de colegul meu sa ... (vezi toată discuția)