Forum Discuţii juridice Achiziţii publice intrebare - licitatie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

intrebare - licitatie

Am nevoie de ajutor va rog
Am participat la o cerere de oferta.Au fost 2 ofertanti.Ambii ofertanti au depasit valoarea estimata a contractului cu un procent de 8%.Eu am avut valoarea mai mica.Poate autoritatea contractanta sa ma descalifice?
Poate sa va cere reducere sucesive ale preturi. Descalificarea?.
Ambii ofertanti vor fi descalificati. Nu se accepta preturi mai mari decat valoarea maxima admisa.
NU va poate descalifica !
Va putea descalifica daca oferta dvs.ar fi depasit cu 10 % valoarea estimata,conf art 36 alin 1 litera e indice 1 din HG 625/2006
HG 925/2006 - scuze de greseala.
Ramane la latitudinea AC. Conform lui HG 925, art 36 alin 1 litera e, oferta poate fi respinsa daca AC nu poate disponibiliza fonduri suplimentare. Daca poate, are dreptul dar nu si obligatia de a accepta ofertele. Amandoua, bineinteles
vlad nicolae, moderator