Forum Discuţii juridice Executare silită In cat timp credeti ca se va intampla?
Discuție deschisă în Executare silită

In cat timp credeti ca se va intampla?

Am avut doua credite la un ifn pe care nu am mai reusit sa le platesc ramanind romer.Azi a venit cineva de la o firma de recuperari si mi-a adus o notificare pentru ex silita si mi-a zis ca daca in 2 saptamani nu platesc sume se duce in instanta.Cam cat credeti ca va dura toata treaba cu instanta?Ore am timp sa fac ceva pentru a putea iesi din aceasta incurcatura si ce ma sfatuiti sa fac?
Aveti bunuri?
S-a cesionat creanta catre acest srl de recuperari creante?
In functie de suma, cautati o varianta de rezolvare amiabila, le puteti face o propunere de plata esalonata.
Din nou abureala acestor SRL-uri ma enerveaza - se vor duce in instanta... sa ce ?ma rog...poate doar sa ceara incuviintarea executarii dupa ce depun cererea de executare la executor....
Cu o cerere de executare in 1 sapt- 2 sapt se poate lua incuviintarea de catre executorul judecatoresc.
godot, utilizator