avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1628 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Euro 200
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Euro 200


Venitul de asistent personal al persoanelor cu handicap gr.1 se ia in consideratie in cazul euro 2011,deoarece acolo spun ca toate veniturile sociale nu se iau in consideratie?Este si acesta un venit social?Trebuie sa-l declar sau nu? Va rog ajutati-ma.

Alte discuții în legătură

Indemnizatie pentru persoane cu dizabilitati fany74 fany74 Daca sunt doi handicapati de grad1 grav intr-o familie nu ar trebui sa primeasca amandoi indemnizatie de handicapati si fiecare de un asistent personal?X-( (vezi toată discuția)
Persoana cu handicap este scutita de plata asigurarii obligatorii pe casa ? dorudoru dorudoru AM O CUNOSTIINTA CARE ESTE PERSOANA CU HANDICAP GR.1 GRAV. VENITURILE LUI SUNT CELE ACORDATE CONFORM LEGII 448.=INDEMNIZATIE PERSOANA CU HANDICAP DATA DE ... (vezi toată discuția)
Dreptul la insotitor GAVRIL-FLORIN GAVRIL-FLORIN Buna ziua. Am un prieten cu handicap de gr.1 si in anul 2010 ia fost luat dreptul la insotitor.Cel in cauza nu are un picior.Poate cineva sa-mi spuna daca si-a ... (vezi toată discuția)