Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... PERSOANA CU HANDICAP ESTE SCUTITA DE PLATA ASIGURARII ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

PERSOANA CU HANDICAP ESTE SCUTITA DE PLATA ASIGURARII OBLIGATORII PE CASA ?

AM O CUNOSTIINTA CARE ESTE PERSOANA CU HANDICAP GR.1 GRAV. VENITURILE LUI SUNT CELE ACORDATE CONFORM LEGII 448.=INDEMNIZATIE PERSOANA CU HANDICAP DATA DE PRIMARIE. DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI. INTREBARE ? ESTE OBLIGATA SA PLATEASCA PINA LA SFIRSITUL ANULUI -- ASIGURAREA OBLIGATORIE PE LOCUINTA ? ARE UN APARTAMENT RAMAS MOSTENIRE DE LA PARINTII LUI.. CINE NE SPUNE CE SPUNE LEGEA ? VA RUGAM NU OCOLITI. MULTUMIN
Cel mai bun raspuns vi-l poate da asociatia de profil a persoanelor cu handicap, pt ca asiguratorii afiliati la PAID nu au dreptul sa scuteasca de la plata asigurarii odata ce legea a prevazut asta.