Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Conditii de angajare terte persoane in IF
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Conditii de angajare terte persoane in IF

Am deschis de curand o Intreprindere Familiara pt confectii incaltaminte.
As dori sa stiu daca pota sa angajez personal lucrator din afara familiei?
citi angajati am voie sa angajez la o intreprindere familiala?pe asociata mea pot sa o angajez? am inteles ca eu nu pot sa ma angajez deoarece numele meu e trecut pecertificatul de inregistrare. DATIMI UN RASPUNS VA ROG
luc_ irina, utilizator