Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Licitatie - descalificare
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Licitatie - descalificare

Daca in documentatia unei licitatii apare specificatia ca ofertantul trebuie sa faca dovada unei experiente similare in ultimii ...ani, respectiv, sa fi încheiat contracte de lucrari similare de o valoare impusa de x lei iar eu nu ating valoarea asta in nici un contract anteror inseamna ca pot fi descalificata?

Da.
Singura conditie este ca valoarea impusa sa respecte art.9, lit.a) din HG 925.
Experienta similara in ultimii ...ani este stabilita in art. 188 din OUG 34.