Forum Discuţii juridice Achiziţii publice licitatie - experiente similare
Discuție deschisă în Achiziţii publice

licitatie - experiente similare

Daca in documentatia unei licitatii apare specificatia ca ofertantul trebuie sa faca dovada unei experiente similare in ultimii ...ani, respectiv, sa fi încheiat contracte de lucrari similare de o valoare impusa de x lei iar eu nu ating valoarea asta in nici un contract anteror inseamna ca pot fi descalificata?
eu am reusit sa ma incadrez pe aceleasi sume raportand valoarea contractelor in euro...asta a fost "gaselnita"..puteti oricum incerca..nu pierdeti nimic financiar...garantia (daca exista) se va returna...timpul si consumabilele sunt pierdute...dar ca la orice "examen"...ca sa poti sa-l iei trebuie mai intai sa te prezinti :P
Multumesc frumos dar as dori un raspuns sigur daca-l are cineva .
in documentatie va spune sigur care sunt documentele/conditiile ce va poate aduce descalificarea...verificati atenta daca experienta este un astfel de criteriu
Oky
multumesc :)