Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... recalculare pensie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

recalculare pensie

Buna ziua.

1.Pentru recalcularea pensiei (nemajorata de 14 ani) pentru un copil de 17 si 7 luni, elev clasa a-11-a ce acte trebuie sa depun la judecatorie??

2.Trebuie sa am avocat pentru asta sau nu??

3.Cererea o poate face direct copilul ??

4. Pot sa solicit pe langa recalculare si plata pe toata dura studiilor (copilul da la medicina)??

Multumesc anticipat!!
1)Copie hotarare,copie ci,copie cn copil,chemarea in nume propiu daca depuneti acum....2)Nu trebuie neaparat sa aveti avocat insa trebuie sa stiti unde lucreaza fostul ..date exacte...3)o face copilul numai peste 5 luni...4)solicitati pana la 26 ani