Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Zgomot asurzitor de la Discoteca din subsolul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Zgomot asurzitor de la Discoteca din subsolul blocului

Buna Ziua

As dori sa stiu cui trebuie sa ma adresez si ce trebuie sa fac pentru urmatoarea problema: locuiesc intr-un bloc situat in Pta Revolutiei si la subsol functioneaza o discoteca. Din cauza faptului ca nu au facute antifonari corespunzatoare, zgomotul este asurzitor si nu ne putem odihni noaptea. Am facut reclamatie la Politie pentru deranjarea linistii si acestia au spus ca daca nu este zgomot in strada , nu au ce sa faca.
Unde trebuie sa depun reclamatie? Multumesc!

Avand in vedere ca este vorba despre un imobil si probabil mai multi proprietari resimt consecintele muzicii la un volum sporit,ar trebui ca presedintele de asociatie sa sesiseze oficial directia corp control din cadrul primariei
Discoteca sa functioneze a avut nevoie de aprobari de la asociatie.
Presedintele ,C.E.ce stiu,ce spun.