Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... plecare cu minor in spania
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

plecare cu minor in spania

buna ziua.as avea si eu o problema si as dori sa ma invatati unele lucruri.am o prietena necasatorita care are o fetita de 3 ani.ar vrea sa o ia cu ea in spania unde lucreaza de mai mult timp dar nu poate pentru ca tatal fetitei este in puscarie in spania si procurorul de acolo nu vrea sa-i faca procura sa poata lua fetita cu ea.cum ar trebui sa procedeze.specific ca parintii sunt in relatii bune si tin legatura dar nu poate duce fata sa-si vada tatal.ei sunt stabiliti acolo.cum ar trebui sa procedeze.

ma intreb daca ar putea sa mearga ea cu un notar la inchisoare ca tatal sa-si sea acordul?
doamna, asta ar trebui sa se intereseze in spania care este legislatia si procedura intrucat tatal copilului este arestat in acolo.
va multumesc pentru raspunsuri sper sa-i fie de ajutor.o zi buna va doresc tuturor.
da aveti dreptate.va multumesc domnule athe.