Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... incredintare minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

incredintare minor

Buna sant Dana si am o fetita in urma unui concubinaj dumnealui de la nasterea fetitei nu a contribuit cu nimic la cresterea si educarea fetei ; acum vreau so scot din tara deoarece mam casatorit si acolo sant stabilita oare fara acordul lui pot ?eu nu stiu momentan nimik de el sa ma ajute cineva daca vrea va multumesc
:sorry:
Introduceti o actiune prin care sa solicitati incredintarea minorei. Numai astfel veti putea parasi tara impreuna cu fetita........
Sau, cautandu-l pe tatal acesteia sa va dea acordul, printr-o declaratie data in fata notarului...
intr-adevar, formulati o actiune privind incredintarea fetitei si stabilirea unei pensii de intretinere in favoarea acesteia; altfel, sunteti obligata sa-i solicitati acordul printr-o declaratie autentica data in fata notarului.
avocat Cristina Popescu
legal ar fi sa chemati in instanta tatal copilului si sa solicitati instantei incredintarea tutelei minorului.
da lam cautat momentan se afla in penintenciar de cativa ani bunii zice ca nare acte si ca fara el eu nu pot sa scot fata din tara#-o