Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Prin ce lege sunt reglementate normele metodologice de ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Prin ce lege sunt reglementate normele metodologice de aplicare pentru Legea 350/2005

Prin ce act legislativ sunt reglementate normele metodologice de aplicare pentru Legea 350/2005, privind regimul finantarilor nerambursabile din fonduri publice
Nu sunt. Sunt reglamentarii pentru activitatiile specifice, culturale, cluburi sportive, prevenire a consumului de tutun, alcool si droguri, etc. Si este prevazut ca consiliile locale aprobaze norme reglamentare. Legea Nr.350/2005 privind regimul finanţărilor nerambursabile din fonduri publice alocate pentru activităţi nonprofit de interes general a fost modificată şi completată prin Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului Nr.84/2008 şi stabileşte principiile, cadrul general şi procedurile pentru atribuirea contractelor de finanţare nerambursabilă din fonduri publice, precum şi căile de atac ale actului sau deciziei autorităţilor finanţatoare care aplică procedura de atribuire a contractelor de finanţare nerambursabilă. In art 41 stabileste: - Dispozitiile prezentei legi se completeaza in mod corespunzator cu dispozitiile Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 60/2001, aprobata cu modificari si completari prin Legea nr. 212/2002, cu modificarile si completarile ulterioare. Actual sunt referitoare la OUG 34/2006 prin abrogarea (art 305 OUG 34/2006).