avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Experienta in drept penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Experienta in drept penal

Buna ziua.Cum pot invata practic meserie pe latura penala,in paralel cu serviciul?sunt absolvent de drept la stat
Cel mai recent răspuns: ContSters178374 , utilizator 14:28, 11 Aprilie 2011
lucrezi la dosare penale sub indrumarea unui avocat cu experienta si care are asemenea dosare.
Mai intai da examenul de admitere in Barou si dupa mai vezi daca vrei sa profesezi ca avocat. La inceput nu prea esti in masura sa iti alegi ce dosare vrei, iei ce ti se da.
Ultima modificare: Luni, 11 Aprilie 2011
ContSters178374, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facultate de drept...sau nu ?... ContSters57907 ContSters57907 In calitate de viitor absolvent de colegiu si viitor student, am citit marea maj. a subiectelor din acest forum ce mi-ar fi putut oferi informatii utile pt ... (vezi toată discuția)
Intrebari pentru avocati? Silviu79 Silviu79 Buna ziua simati avocati ! Sper ca nu deranjez pe nimeni, dar as dori sa stiu si, in afara de ce prevede legea 51, cum se procedeaza pentru a ajunge avocat ? ... (vezi toată discuția)
Examen barou catalinbogdan40 catalinbogdan40 Va salut pe toti!!!!! Mi-am depus dosaru pentru a participa la examen de admitere in barou. Imi place si vreau sa profesez. Poate sa imi spuna si mie cineva ... (vezi toată discuția)