avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de poluare

daca imatriculeaza o masina din afara un veteran de razboi este scutit de taxa de poluare?
Cel mai recent răspuns: Gheorgheni Alina G , Consilier juridic 13:46, 11 Aprilie 2011
legea nu prevede scutiri pentru veterani la plata taxei de poluare deoarece nu este considerata impozit sau taxa locala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutiri de taxe locale cojocri61 cojocri61 Sotia mea este incadrata in gradul de handicap grav.Vreau sa stiu daca sunt scutit de taxe pe cladiri, teren si masina deoarece eu figurez in evidete ca ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit pe teren agricol simona_v simona_v veteranii de razboi sau stramutatii din basarabia sunt scutit de plata impozitului pe terenuri agricole???....vreau si eu un raspuns la aceasta ... (vezi toată discuția)
Vaduvele de veterani de razboi si taxele suporteru suporteru Buna ziua! Puteti sa-mi spuneti si mie paragraful de lege care stipuleaza daca vaduvele de veteran de razboi sunt scutite sau nu de plata taxelor penbtru ca ... (vezi toată discuția)