avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit calcul impozit profit 1011
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

calcul impozit profit 1011

am citit codul fiscal 2011 ,nu am gasit ceva modificat pentru calcul impozit profit anul 2011, imi puteti confirma acest lucru,in majoritate pentru trim.1 2011 au pierdere contabila si de recuperat din an precedent,multumesc
Cel mai recent răspuns: Diana Ionela Timoscov , Contabil 21:07, 14 Aprilie 2011
Plata anticipata s-a amanat pentru anul 2012. În anul 2011 se calculează impozit dacă aveţi profit.La pierdere nu se calculează

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare pierdere contabila mikitud mikitud Buna ziua, O societate SRL platitoare de impozit pe profit care a fost pe pierdere in ultimii doi ani,dar pe trimestrul 1 2013 am profit cum declar in dec ... (vezi toată discuția)
Impozit profit mony_a mony_a la calculul impozitului in martie 2012 chelt nedeductibile din 2011 devin deductibile ?adica cand luam pierderea din anul precedent (2011) adunam chelt ... (vezi toată discuția)
Impozit profit bastti bastti Buna ziua Daca o firma a fost pe pierdere din 2006 iar acum l 30.09.2011 are profit , trebuie sa plateasca impozit pe profit ? Va multumesc. (vezi toată discuția)