Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit profit

la calculul impozitului in martie 2012 chelt nedeductibile din 2011 devin deductibile ?adica cand luam pierderea din anul precedent (2011) adunam chelt nedeductibile?
Buna dimineata,

La calculul impozitului pe profit se va lua in calcul pierderea fiscala din perioada precedenta, nicdecum pierderea contabila.
Deci, daca aveti pierdere fiscala in anul 2011, atunci o veti lua in calcul la calculul impozitului pe profit ptr trim 1 2012.