Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA la dif.pret valoare reziduala tva-ul este nedeductibil
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

la dif.pret valoare reziduala tva-ul este nedeductibil

ma confrunt cu o situatie :diferenta de pret valoare reziduala la leasing financiar cu tva 24%.intrebare :tva-ul este nedeductibil si la dif.pret ?
tva aferenta valorii reziduale, adica valorii la care se face transferul dreptului de proprietate este nedeductibila, in totalitate, indiferent daca aceasta valoarea a fost facturata in avans si apoi regularizata sau nu.