avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1872 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto

Buna,
ce sanse am sa-mi recuperez cel putin o parte din "supra"taxa de mediu platita la inmatricularea masinii ? Masina e un VW de 1,4 din 1999, euro 2,am inmatriculat-o in 2009 si am platit taxa de mediu 1400 de euro.
Ce acte am nevoie pentru a intenta proces si daca ar fi rentabila aceasta incercare. ?

Alte discuții în legătură

Inmatriculare MihaelaC90 MihaelaC90 Buna ziua, Doresc sa achizitionez o masina din 2008 care a fost pentru prima data inmatriculata in luna a7a 2009. Va trebui sa platesc taxa de mediu? ... (vezi toată discuția)
Noua inmatriculare madalynio madalynio Am achizitionat un tiguan pe data de 25.07.2013,masina a fost in leasign din anul 04/2009,si pe data de 26.06.2013 s-a terminat leasingul si primul ... (vezi toată discuția)
Inmatricularea unei masini provenita din ue - recuperare taxa elian42 elian42 doresc sa inmatriculez masina in romania,ce sanse am sa/mi recuperez o parte din bani,masina fiind un euro 3,an fabricatie 2002, ma costa aproximativ 1400 ... (vezi toată discuția)