avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general AJUTOR LA INTOCMIREA BILANTULUI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

AJUTOR LA INTOCMIREA BILANTULUI

BUNA ZIUA, am o problema care nu o pot rezolva repede...incerc sa fac bilantul asociatiei non profit, fara scop patrimonial....rezultatul pe 2010 s-a decis sa fie reportat pe anul urmator....deci 117.01 = 1211...iese totul bine la bilant pana la nota 3 unde nu se coreleaz 21.06.01 cu 20.03.03...adica nu e repartizat profitul si nu are cu ce corela soldul la 117.01...ce pot sa fac? nu pot depune asa la finante bilantul daca nu e valid...AJUUUUUUUTOOOOOOOOOOOOOOOOOOR!!!

MENTIONEZ ca avem profit/ excedent si nu pierdere/deficit#-o
Ultima modificare: Miercuri, 13 Aprilie 2011
thesimonelu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Florin Marius Savu , Consultant fiscal 17:21, 13 Aprilie 2011
Inregistraea de care pomeniti se face in ianuarie 2011. In decembrie contul 121 ramane cu sold.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Profit si dividende anomarairam anomarairam Buna ziua, Am in bilant la 31.12.2013 urmatoarele date: sold debitor 117 1211 sold creditor 121 2511 1. As putea sa imi recuperez pierderea din anii ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea pierderii contabile marrietta marrietta sunt in incurcatura: intrebarea mea este una care ma framanta, pierderea raportata prin bilantul din iunie 2009 se inregistraza la iulie 2009 1171=121 sau ... (vezi toată discuția)
Determinarea profitului unei societati otilia13 otilia13 Buna ziua! Cand anume se poate determina profitul unei societati, la finele fiecarui an printr-un bilant sau se poate determina si lunar? Ideea este ca o ... (vezi toată discuția)