Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general AJUTOR LA INTOCMIREA BILANTULUI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

AJUTOR LA INTOCMIREA BILANTULUI

BUNA ZIUA, am o problema care nu o pot rezolva repede...incerc sa fac bilantul asociatiei non profit, fara scop patrimonial....rezultatul pe 2010 s-a decis sa fie reportat pe anul urmator....deci 117.01 = 1211...iese totul bine la bilant pana la nota 3 unde nu se coreleaz 21.06.01 cu 20.03.03...adica nu e repartizat profitul si nu are cu ce corela soldul la 117.01...ce pot sa fac? nu pot depune asa la finante bilantul daca nu e valid...AJUUUUUUUTOOOOOOOOOOOOOOOOOOR!!!

MENTIONEZ ca avem profit/ excedent si nu pierdere/deficit#-o
thesimonelu, utilizator
Inregistraea de care pomeniti se face in ianuarie 2011. In decembrie contul 121 ramane cu sold.