Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Raspuns la cerere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Raspuns la cerere

Buna seara,
Va rog sa-mi spuneti care este termenul maxim in care se poate raspunde la o cerere adresata presedintelui unei asociatii de proprietari.
Va multumesc!
30 zile
Conform OG nr 27/2002 , termenul legal de raspuns la petitii este de 30 de zile
Depinde ce intrebati!
Daca va intereseaza sau contestati ceva din lista de intretinere, contestatia trebuie sa o faceti in 10 zile de la afisare si raspunsul sa-l primiti in urmatoarele 7 zile.

Daca va intereseaza alte probleme din asociatie, atunci se aplica acel termen de 30 zile.