Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... carte de munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

carte de munca

Daca am un PFA pot sa lucrez la o alta firma cu contract de prestari servicii?
Daca DA as vrea sa stiu care sun contributiile pe care trebuie sa le platesc si daca pot sa am carte de munca.

Cu stima,
Ca si PFA puteti avea contract de prest. servicii,iar contributiile le platiti ..cf. OUG 58/iulie 2010.(CAS,Somaj si sanantate ).
Succes!!
iulia53, utilizator
Puteti sa aveti si carte de munca dar nu la aceiasi firma la care aveti contract de prestari servicii pentru ca o sa va reconsidere contractul de prestari de servicii din activitate independenta in dependenta conform OUG 58/2010