avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... carte de munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

carte de munca

Daca am un PFA pot sa lucrez la o alta firma cu contract de prestari servicii?
Daca DA as vrea sa stiu care sun contributiile pe care trebuie sa le platesc si daca pot sa am carte de munca.

Cu stima,
Cel mai recent răspuns: ContSters110607 , utilizator 22:22, 14 Aprilie 2011
Ca si PFA puteti avea contract de prest. servicii,iar contributiile le platiti ..cf. OUG 58/iulie 2010.(CAS,Somaj si sanantate ).
Succes!!
Ultima modificare: Joi, 14 Aprilie 2011
iulia53, utilizator
Puteti sa aveti si carte de munca dar nu la aceiasi firma la care aveti contract de prestari servicii pentru ca o sa va reconsidere contractul de prestari de servicii din activitate independenta in dependenta conform OUG 58/2010

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa dependente oug 82/2010 armataa armataa Conform OUG 82, un pfa independent, cu sau fara norma de venit, daca are si carte de munca nu mai plateste nimic la pensii si somaj. Un pfa dependent plateste ... (vezi toată discuția)
Pfa-pensionar, activitate dependenta? radu_69 radu_69 Sunt PFA -resurse umane, am si calitatea de pensionar in sistemul public de pensii si colaborez pe baza de contract de presatari servicii cu o institutie. In ... (vezi toată discuția)
Oug 82/2010 in mo 638/10 septenbrie 2010 Alexandru Suteu Alexandru Suteu S-a modificat OUG 58/2010 . F important a fost eliminata litera f) de la Art.7, pct.2.1. din CF (vezi toată discuția)