avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM pe ramura energetica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM pe ramura energetica

Poate cineva sa-mi spuna daca mai este in vigoare si eventual cum pot intra in posesia lui?
Sunt in negociere la ccm pe unitate. In mod normal trebuie sa-l respect pe cel pe ramura, daca cel la nivel national nu mai exista.

Multumesc.

O zi excelenta!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:15, 13 Decembrie 2013
Contract colectiv de muncă la nivelul ramurii energie electrică, termică, petrol şi gaze pe anul 2006 nr. 288/2006
[ link extern ]

Acesta a fost prelungit pana in 2010 prin acte aditionale.
Multumesc mult!
Intrebarea este daca mai este in vigoare sau nu.
Buna ziua!

Revin asupra subiectului... am tot cautat dar inca n-am gasit nimic. Mei exista vreun CCM pe ramura energetica care sa fie in vigoare?
Daca da va rog sa-mi indicati unde-i de gasit.
Daca nu... e rau.

Multumesc!
Nu exista niciun ccm in vigoare la nivel de sector energetic.
Oare de ce nu ma mira :(

Multumesc mult freeelis!

Alte discuții în legătură

Refuzul sindicatului de a ma informa asupra ccm fsli adisoi adisoi ce pot face pentru a ma informa asupra continutului CCM la nivel de ramura pe care sindicatul aservit in mod evindent conducerii refuza sa l puna la dispozitia ... (vezi toată discuția)
Contract colectiv de munca pe ramura energie-petrol si gaze Ligia1 Ligia1 Buna ziua, Imi puteti spune daca mai exista contract de munca in vigoare in anul 2015 - pentru ramura Energie, Petrol si Gaze. Stiu ca un contract de munca ... (vezi toată discuția)
Ccm la nivel de ramura MariaRamona MariaRamona Contractul colectiv de muncă la nivelul ramurii energie electrică, termică, petrol şi gaze din ce data nu mai este in vigoare? (vezi toată discuția)