Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM pe ramura energetica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM pe ramura energetica

Poate cineva sa-mi spuna daca mai este in vigoare si eventual cum pot intra in posesia lui?
Sunt in negociere la ccm pe unitate. In mod normal trebuie sa-l respect pe cel pe ramura, daca cel la nivel national nu mai exista.

Multumesc.

O zi excelenta!
Contract colectiv de muncă la nivelul ramurii energie electrică, termică, petrol şi gaze pe anul 2006 nr. 288/2006
[ link extern ]

Acesta a fost prelungit pana in 2010 prin acte aditionale.
Multumesc mult!
Intrebarea este daca mai este in vigoare sau nu.
Buna ziua!

Revin asupra subiectului... am tot cautat dar inca n-am gasit nimic. Mei exista vreun CCM pe ramura energetica care sa fie in vigoare?
Daca da va rog sa-mi indicati unde-i de gasit.
Daca nu... e rau.

Multumesc!
Nu exista niciun ccm in vigoare la nivel de sector energetic.
Oare de ce nu ma mira :(

Multumesc mult freeelis!