Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... important de stiut
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

important de stiut

Sunt absolvent de drept in invatamantul de stat,si sunt interesat sa muncesc voluntar cu titlu gratuit in timpul liber in cadrul unui birou de avocatura,notarial.Doresc sa asimilez cunostiinte teoretice si practice in domeniul juridic,in special pe latura penala.Credeti ca poate cineva din cadrul unui birou de avocatura sa fie interesat de aceasta activitate a mea,care ar avea doua sensuri pe de o parte sa invat meserie iar pe de alta sa fie si in sprijinul activitatii biroului respectiv,in mod gradual.Cum as putea reusi acest lucru?Multumesc
Luati legatura personal cu diferite cabinete de avocatura.