avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 856 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot trimite bani sau pachet ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot trimite bani sau pachet ?

Pot trimite bani sau pachet cuiva ce se afla in penitenciar in arest preventiv...tin sa precizez...tinand cont ca se afla tocmai la Bacau si eu sunt din Buc...??
Daca da cum, prin ce metode, ce anume am nevoie pt asta.
Multumesc
Ultima modificare: Marți, 19 Aprilie 2011
ionut4star, utilizator
Cel mai recent răspuns: Claudiatanasescu , utilizator 13:29, 10 Noiembrie 2023
Puteti trimite bani prin mandat postal si puteti trimite si pachete cu provizii.
Ce date trebuie sa stiu pt a putea trimite ...???
Datele detinutului, nume, prenume.Sa stiti penitenciarul unde este incarcerat.Nu cred ca trebuie sa scrieti alte lucruri.Si la expeditor va treceti pe dvs.Oricum o sa-l trimiteti cu posta si o sa va explice si acolo ce si cum.
Ca sa fiu mai explicit decat distinsa mea colega de forum:
1 datele de stare civila(nume parintilor,locul si data nasterii)
2.locul de detentie
Multumesc

Alte discuții în legătură

Trimiterea unui pachet unui detinut mihaelamada mihaelamada Nu va suparati Am o intrebare Daca eu Nu sunt in Tara pot trimite bani unui detinut? (vezi toată discuția)
Arest preventiv timea82 timea82 Buna seara , as avea nevoie de niste informatii . Am aflat ca un vechi prieten este in arest preventiv de vreo 3-4 luni , nu stiu cum sa iau legatura cu el nu ... (vezi toată discuția)
cont pentru detinut adina 72 adina 72 Buna. Asi dori sa stiu cum se procedeaza daca vreau sa pun bani in cont pentru cineva care este in detentie si care este valoarea minima si maxima, daca se ... (vezi toată discuția)