Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot trimite bani sau pachet ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot trimite bani sau pachet ?

Pot trimite bani sau pachet cuiva ce se afla in penitenciar in arest preventiv...tin sa precizez...tinand cont ca se afla tocmai la Bacau si eu sunt din Buc...??
Daca da cum, prin ce metode, ce anume am nevoie pt asta.
Multumesc
ionut4star, utilizator
Puteti trimite bani prin mandat postal si puteti trimite si pachete cu provizii.
Ce date trebuie sa stiu pt a putea trimite ...???
Datele detinutului, nume, prenume.Sa stiti penitenciarul unde este incarcerat.Nu cred ca trebuie sa scrieti alte lucruri.Si la expeditor va treceti pe dvs.Oricum o sa-l trimiteti cu posta si o sa va explice si acolo ce si cum.
Ca sa fiu mai explicit decat distinsa mea colega de forum:
1 datele de stare civila(nume parintilor,locul si data nasterii)
2.locul de detentie
Multumesc