avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1974 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii angajat al unei companii straine, fara reprezentanta ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

angajat al unei companii straine, fara reprezentanta in tara, dar platit direct si in Ron?

Buna seara,

sper ca am ales corect categoria de subiect :).
va rog sa imi spuneti daca exista posibilitatea ca o companie internationala (care nu are nici un punct de lucru, nici reprezentanta in Romania) sa angajeze un roman si sa ii plateasca salariul direct in Ron, plus taxele salariale aferente?

va multumesc,

Alte discuții în legătură

Plata salarii in valuta Enygma Enygma Buna ziua. Am citit http://www.avocatnet.ro/content/forum|displayTopicPage/topicID_13168/virare/salariu/in/valuta.html si inca 1 sau 2 astfel de discutii ... (vezi toată discuția)
Contributii sociale pentru un angajat la o companie nerezidenta luci123 luci123 Buna ziua, As dori sa ma lamuresc in legatura cu impozitele datorate de un angajat rezident in Romania care lucreaza cu contract de angajare pentru o ... (vezi toată discuția)
Baza legala_contract de munca in engleza si salariu in euro Catalina Covaliu Catalina Covaliu Buna ziua. M-am intalnit cu o situatie si as dorii sa aflu care este baza legala: O companie (multinationala), cu sediul social in Europa, sa zicem in Ungaria, ... (vezi toată discuția)