Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... pe timpul suspendarii
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

pe timpul suspendarii

inculpatul(a) are termen de incercare de 5 ani si 6 luni.
deja lucreaza in strainatate cu contract de munca.
serviciul de probatiune ar accepta ca inculpata sa isi desfasoare activitatea la locul de munca unde este angajata ??....
si pe ce perioada?

......tinand cont de tot ce se cere la o pedeapsa cu suspendare???
piratu, utilizator
Cata vreme nu exista interdictia de a parasi localitatea , ca masura de suspendare, condamnatul poate desfasura o activitate remunerata in strainatate.
Totodata, in hotararea judecatoreasca nu trebuie sa se fi dispus una din masura prevazute de art 64 din Codul penal, in speta interzicerea exercitarii profesiei de care s-a folosit in vederea savarsirii infractiunii.

Reabilitarea este una de drept.