Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxa judiciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxa judiciara

intrebarea mea este sunt parat intr-un proces civil trebuie achitata taxa judiciara?
Reclamantul este cel care plateste taxa de timbru
atunci de ce am primit o instintare de la judecatorie prin care scrie ca s-a fixat in sarcina paratului ......x obligatia de a achita o taxa judiciara in valoare de...........
Daca, in calitate de parat, ati formulat cerere reconventionala in dosar, atunci aveti obligatia de a achita taxa judiciara de timbru.
Daca nu ati formulat o astfel de cerere, este vorba de o eroare.