Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... PAªTE FERICIT!!
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

PAªTE FERICIT!!

Sarbatorile Pascale sa va aduca tuturor lumina fericirii in ochi, preaplinul bucuriei in suflete si satisfactia de a avea mereu aproape familia!
:hugall:
Sarbatori fericite!
Sarbatori fericite tuturor !
"Mantuitorul a avut o cruce de lemn si o inima de aur." Azi multi avem cruci de aur si inimi de lemn.
Fie ca in clipa vestirii, intr-un glas al Invierii Celui fara de moarte, sa renasca si puterea noastra de a iubi si a ierta. Paste fericit!
Dincolo de petreceri, de cadouri si zile libere se afla adevarata semnificatie a Pastelui. Va doresc liniste, dragoste, bucurie…de sarbatori si tot restul anului! :innocent:
ContSters179589, utilizator
Un lucru nu inteleg. Daca preotimea tot schimba data sarbatorilor pascale, nu ar putea sa schimbe si Craciunul ?

Poate sarbatorim un "Craciun Fericit" prin luna august, apoi vine revelionul in septembrie, si a trecut 2011 #-o

Daca nasterea DOMNULUI o sarbatorim la o data fixa, iata ca Invierea DOMNULUI o sarbatorim dupa interesele bisericii ...naspa lucru, sa fim condusi de biserica S.R.I sau S.R.L ?
Fal-Fal-Fal... a scris:

Un lucru nu inteleg. Daca preotimea tot schimba data sarbatorilor pascale, nu ar putea sa schimbe si Craciunul ?

Cititi aici si veti intelege:
[ link extern ]
Sarbatori fericite!