Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... N-am mai primit pensia
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

N-am mai primit pensia

Hristos a inviat.am avut pensie militara invaliditate gr. 2 in ianuarie am primit decizie pensie limita varsta. in luna martie am fost la comisia de expertiza medico-militara si mi- a spus sa nu ma mai prezint la comisie pt. ca am decizie limita de varsta.in luna aprilie nu am mai primit pensie de loc.sunt barbat nascut 15-10-1961.va rog ajutati-ma nu stiu ce sa fac .am sunat la plati pensii militare mi au spus ca decizia din ianuarie nu este valabila.va multumesc
decebal101 a scris:
Hristos a inviat.am avut pensie militara invaliditate gr. 2 in ianuarie am primit decizie pensie limita varsta. in luna martie am fost la comisia de expertiza medico-militara si mi- a spus sa nu ma mai prezint la comisie pt. ca am decizie limita de varsta.in luna aprilie nu am mai primit pensie de loc.sunt barbat nascut 15-10-1961.va rog ajutati-ma nu stiu ce sa fac .am sunat la plati pensii militare mi au spus ca decizia din ianuarie nu este valabila.va multumesc

Adevarat a inviat!

Ce raspuns este "decizia din ianuarie nu este valabila"? :-/

Sunati inca o data la Plati pensii si intrebati daca plata pensiei a fost suspendata sau daca plata pensiei a incetat. Intrebati si care este prevederea legala in baza careia s-a dispus masura suspendarii sau incetarii platii pensie. Aceleasi intrebari le puteti trimite in scris, pe adresa casei de pensii sectoriale sau pe e-mailul acesteia.

Dupa ce primiti raspuns, reveniti in forum si discutam. Datele prezentate sunt insuficiente pentru a va da o solutie si nici nu am cum sa cunosc motivul pentru care nu mai primiti pensie.
Gabriela Pintea, Consilier juridic