avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Contract de drepturi conexe
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Contract de drepturi conexe

Buna ziua,

Am si eu o intrebare. De cateva luni am venituri din contract de drepturi conexe, nu mai realizez venituri si din alte surse. Trebuie sa merg la fisc si sa declar sau impozitele si taxele sunt platite de cel cu care am contractul.

Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Limita pe ora la contracte de prestari servicii lauricafl lauricafl Buna ziua. Poate cineva sa imi spuna daca la contractele de prestari servicii este limita de 150 lei pe ora, sau nu? Se plateste si sanatate, sau doar ... (vezi toată discuția)
Adeverinta de venituri dgrsj dgrsj Buna ziua, Fiind somer am acceptat sa fac o filmare de 1 zi la o agentie de fotomodele pentru care am primit dupa vreo 2 luni 200 lei.Azi am primit de la acea ... (vezi toată discuția)
Declaratie 200 pe anul trecut dragos79 dragos79 am si eu o problema. sunt angajat ca PFA de o luna si am completat declaratia 220 pentru venitul estimat pe 2011. eu din luna noiembrie am si un contract de ... (vezi toată discuția)