Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Anulare diploma
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Anulare diploma

Am absolvit in 2002 un colegiu medical universitar(3 ani) la Constanta-in cadrul Facultatii de medicina-Univ."Ovidius",in 2010 am facut continuare de studii la Galati-Univ."Dunarea de Jos",in cadrul Facultatii de Medicina si Farmacie,unde am fost admisa la inscriere pe baza diplomei anterioare(in care am specializarea de as.med.de urgente medico-chirurgicale).Actuala diploma este de studii de licenta,specializarea as.med.generalist.Intrebarea mea este daca vechea diploma de la Constanta se poate anula si daca da,in baza carui act normativ/decizie?Mentionez ca am sustinut examene de diferenta,mi s-au echivalat cei 3 ani de studiu,insa diploma anterioara nu mi-a fost returnata,desi exista specializari diferite
Nu acea diploma nu se poate anula, avand in vedere ca a fost sustinut examen final banuiesc de licenta, aveti doua specializari.Acea diploma este data de un colegiu universitar.
ContSters202075, utilizator