Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despagubire bani BRD
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despagubire bani BRD

Dupa cum stiti, deponentii CEC pentru achizitionarea unui autoturism Dacia inainte de anii '90 au fost despagubiti acum ceva timp. In schimb cei care au mers mai departe pentru masina, transferand banii la BRD au fost uitati... Mi se pare absurd, fara pic de logica. Corect era sa fie despagubita toata lumea. Recent se vehicula ca se va lansa o emisiune de titluri pentru despagubire pe 15 martie.. Insa nu s-a mai auzit nimic. Stie cineva ceva concret despre aceasta situatie? Va multumesc anticipat. Sper ca am nimerit sectiunea potrivita.
aveti dreptate. pana in prezent nu s-a intreprins niciun demers legislativ pt acea categorie de persoane de care vorbiti dvs.
Am inteles ca cineva in Iasi a dat in judecata statul si a castigat. E in aceeasi situatie ca familia mea, cu banii transferati la Brd. In plus am inteles ca acum in Ianuarie se va face un demers sa se dea banii si la cei care au transferat banii la Brd. Ce-mi sugerati, sa mai astept, sau sa inaintez proces?
legea s-a dat ! mergeti la brd pentru a intocmi dosarul necesar acordarii de despagubire!
SUCCES