Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cred ca am facut o greseala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cred ca am facut o greseala

in urma rezilieri contactului de leasing , mi/a ramas in contul 401 sold neachitat de vreo 3000 lei catre firma de leasing , am luat legatura cu firma si mi/a spus ca societatea mea nu apare cu sold fiind data la recuperatori asadar eu am stins creditul lui 401 prin 758.
cred ca m/am grabit si am facut o greseala , anul acesta il pot repune prin contarea cu 117?
multumesc mult

rog foarte mult , vreau o confirmare

daca trebuie sa repun suma sau nu?

multumesc mult
Repuneti suma aferenta soldului furnizorului cu ajutorul contului 117,analitic distinct aferent exercitiului financiar 2010.
117=401
multumesc mult!
asa voi face