avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cred ca am facut o greseala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cred ca am facut o greseala

in urma rezilieri contactului de leasing , mi/a ramas in contul 401 sold neachitat de vreo 3000 lei catre firma de leasing , am luat legatura cu firma si mi/a spus ca societatea mea nu apare cu sold fiind data la recuperatori asadar eu am stins creditul lui 401 prin 758.
cred ca m/am grabit si am facut o greseala , anul acesta il pot repune prin contarea cu 117?
multumesc mult

Cel mai recent răspuns: miraj , utilizator 21:44, 1 Mai 2011
rog foarte mult , vreau o confirmare

daca trebuie sa repun suma sau nu?

multumesc mult
Repuneti suma aferenta soldului furnizorului cu ajutorul contului 117,analitic distinct aferent exercitiului financiar 2010.
117=401
multumesc mult!
asa voi face

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare contabila miutaradu miutaradu in balanta la contul 401 am sold creditor exemplu 100 in fisa analitica cont 401 am 102,21 adica mai mult cu 2,21care provin de la mai multi furnizori (de ... (vezi toată discuția)
Furnizor platit,dar nu am chitanta cristinaneacsu cristinaneacsu Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:La societatea la care lucrez am gasit o factura din anul 2005 pe care scrie achitat numerar(nu este precizat ... (vezi toată discuția)
Datorii mai vechi de 3 ani felisana felisana Am in soldul contul 462 suma de 80.000 lei. Aceasta datorie dateaza din anul 2004. Aceasta datorie nu mai este exigibila ca au trecut mai mult de 3 ani. ... (vezi toată discuția)