Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ajutor inmormantare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ajutor inmormantare

beneficiaza de ajutor de deces nepotul batranului decedat(95 ani)- avand act de intretinere pt bunicul sau
Ajutorul de inmormantare se da pentru decedat. Pastrati toate facturile si bonurile pentru tot ce ati cheltuit. Mergeti la casa de pensii din localitatea de domiciliu a decedatului si va spune acolo ce acte va trebuie.
Nepotul lucreaza,dar de la serviciu i s-a spus ca este (ruda grad 2 fiind bunic).dar totusi avea act de intretinere,ii avea grija batranului
daca vb de ajutorul dat de primarie pt pensionari e una, ajutor de la dvs de la serviciu e alta.
de ajutorul de la primarie beneficiaza oricine care face dovada ca l-a inmormantat. e in cuantum de 2022 lei