avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Buna ziua,
In cazul in care 2 persoane au divortat, iar de la divort au trecut 5 ani, iar apartamentul este pe numele sotului (dobandit datorita statutului de politist inainte de ”89), sotia mai are dreptul la apartament (la o parte din acesta sau la despagubire)?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters202274 , utilizator 15:25, 2 Mai 2011
Ce intelegeti prin dobandit? Sotul este chirias, proprietar, in ce conditii a devenit proprietar?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apatament inainte de casatorie anamarianastase anamarianastase Sunt casatorita de 5 ani si impreuna cu sotul meu ne-am mutat de o jumatate de an in apartamentul lui primit inainte de casatorie. Pana acum am stat in chirie ... (vezi toată discuția)
Divort si partaj! conico conico buna ziua! am un frate care este casatorit de 9 ani, iar acum 1 luna a depus actele pentru divort, iar sotia lui doreste partajul casei si al bunurilor desi ... (vezi toată discuția)
Partaj apartament ronny79_06 ronny79_06 am fost casatorit si am divortat fara sa facem partaj la apt.apartamentul inainte sa moara socrul meu fasta mea nevasta si cu soacramea sau gandit sa treaca ... (vezi toată discuția)