Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Buna ziua,
In cazul in care 2 persoane au divortat, iar de la divort au trecut 5 ani, iar apartamentul este pe numele sotului (dobandit datorita statutului de politist inainte de ”89), sotia mai are dreptul la apartament (la o parte din acesta sau la despagubire)?
Va multumesc!
Ce intelegeti prin dobandit? Sotul este chirias, proprietar, in ce conditii a devenit proprietar?